Diş Hekimi Konya0 332 320 04 04

Şeffaf Plak Tedavisi

ŞEFFAF PLAK / GÖRÜNMEZ DİŞ TELİ / İNVİSALİGN

Dişlerinizi düzeltmek için ağzınıza özel hazırlanmış düzeltici şeffaf plaklar kullanılır. Ortodontik tedavideki en yeni teknolojilerden biri olan bu sistem, size özel tasarlanmış şeffaf plaklarla dişlerinizi düzeltmek için uygulanan kablosuz bir tedavidir.

Kablosuz bir ortodontik yöntem olan şeffaf plak/invisalign tedavisini tercih etmenizin en önemli nedeni dişlerdeki çapraşıklıkları düzeltirken kimsenin dişleri tedavi ettiğinizi anlamamasıdır. 12 yaşından itibaren tüm bireylere kolay ve güvenli bir şekilde uygulanabilir.

Tedavi sürecine nasıl başlanır?

Ortodontistimiz tarafından ağızda dijital baskı yapılır. Bu ölçümler, CAD-CAM sistemi olarak bilinen 3 boyutlu tarama yöntemi ile bilgisayar ortamına aktarılır. Dişleriniz tedavi sonunda olacakları duruma gelene kadar sanal ortamda hareket ettirilir. Bu sonuca ulaşmak için dişlerinizde oluşturulacak milimetrik hareketler için kullanacağınız şeffaf tabaka sayısı belirlenir ve uygulanır. Tedaviniz sırasında ortalama olarak her 2 haftada bir sonraki temiz çarşafınıza geçeceksiniz. Toplam görünür plak sayınıza bağlı olarak tedavinizin süresi de belirlenir. Levhalar yumuşak, rahat ve tamamen şeffaftır ve dişlerinize tam olarak oturur. Şeffaf oluklar kullanımı sayesinde dişleriniz yavaş yavaş analiz raporunuz tarafından planlanan pozisyona yerleşir. Size sağlanacak bilgisayar analizi sayesinde dişlerinizin hangi haftada olduğunu ilk önce görebilecek ve takip edebileceksiniz.

Şeffaf Aperey /Invisalign tedavisinin avantajları nelerdir?

• En önemli özellik; Günlük hayatınızı olumsuz etkilemez. Birincisi, ağzınızda dışarıdan zar zor görülebilen ve ailenizin bile tanıyamayacağı belirgin lekeler vardır ve tedavi boyunca istediğiniz gibi gülümsemeye devam edebilirsiniz.
• Sürekli tıbbi gözetim gerektirmez, yurt dışında veya banliyödeki hastalarımız için sıklıkla tercih edilen güvenli bir tedavidir. Ortodontistlerimizle iletişime geçerek tedavinize evde devam edebilirsiniz.
• Şeffaf braketlerle tedavi, geleneksel braketlere göre daha rahattır.
• Ağızda tel veya metal parça olmadığı için karıncalanma ve ağrı olmaz.
• Ağrı yok, ağrı ve acı hissi yok.
• Konuşmanıza olumsuz bir etkisi yoktur, sunumlarınızda, davetlerinizde veya toplantılarınızda çıkarmanıza gerek yoktur. • Yemek yemeden önce şeffaf tabağı çıkarıp istediğinizi yiyebilirsiniz. İstediğiniz zaman fırçalayabilir ve diş ipi kullanabilirsiniz. • Tedavide metal veya kozmetik braketler kullanılmadığı ve yumuşak plaklar kullanıldığı için dişlerinizi ve diş etlerinizi etkileyen herhangi bir durum söz konusu değildir.
• Kısa tedavi süresi. Diş teli sisteminde herhangi bir tel ayarı veya doktor randevu değişikliği olmayacağı için planlanan zamanda plağı kendiniz değiştireceksiniz.

Çocuklarda şeffaf aperey tedavisi yapılır mı?

Çocuklarda şeffaf plak tedavisine başlamak için; Tüm süt dişleri düşmüş ve en azından ikinci azı dişi kısmen sürmüş olmalıdır. Bu da ortalama 12 yıla tekabül ediyor

Onur KÜÇÜKKAĞNICI YUKARI
Hemen Ara WhatsApp