Diş Hekimi Konya0 332 320 04 04

Beyazlatma

Diş taşı temizliği ve diş beyazlatma işlemleri birbirlerinden farklı iki tedavidir. Konya diş taşı temizliği ve beyazlatma işlemleri kliniğimizde uygulanmaktadır. Diş taşı temizliği dişeti sağlığı için gerekli ve düzenli yapılması gereken bir tedavidir. Dişeti kaynaklı enfeksiyonlar yaşam kalitesini düşürmekte ve ağız kokusu gibi istenmeyen durumlara sebep olabilmektedir. Konya diş taşı temizliği herkese uygulanabilmektedir. Diş taşı temizliği nasıl yapılır? Sorusunun yanıtı ise Konya diş taşı temizliği kliniğimizde hekimlerimizce anestezili yani uyuşturularak veya anestezisiz yani uyuşturulmadan yapılabilmektedir. Diş taşı temizletmek zararlı değildir ancak tartarların diş ve çevre dokularda kalması zararlıdır. Diş taşı temizliği evde yapılamamaktadır. Diş taşları temizlenmezse dişeti çekilmesi, kanamalı dişetleri, hassas ve ağrılı dişetleri gibi birçok probleme sebebiyet verebilmektedir.

Günümüzde toplumda beyaz dişler sağlık ve güzellik gibi parametrelerle eşleştirilmektedir. Dişteki renklenmeler estetik sorunlara dolayısıyla psikolojik ve sosyal sorunlara neden olabilmektedir. Konya diş beyazlatma işlemini yaptırmak isteyen hastalar için kliniğimizde bu işlem yapılmaktadır.

Diş renklenmelerinin birçok sebebi olabilmektedir. Dişlerde oluşan renklenmeler iç kaynaklı veya dış kaynaklı olabilir. İç kaynaklı renklenmeler daha önce kullanılmış olan ilaçlara bağlı olabileceği gibi yoğun pigment oluşumuna yol açan hastalıklara, amalgam dolgulara, kanal tedavisi materyalinin iyi temizlenmemiş olmasına bağlı oluşabilmektedir. Dış kaynaklı renklenmeler ise şarap, çay, kahve, sigara, salça gibi renkli besinlerin yanı sıra kötü ağız hijyeninden de kaynaklanabilmektedir. Renklenmiş dişlere kimyasal ajanlar uygulanarak diş renginin açılmasına beyazlatma işlemi denmektedir. Hekim kontrolünde yapılan beyazlatma işlemleri aktif bir şekilde dişlerdeki renklenmeleri uzaklaştırabilmektedir. Beyazlatma işlemleri için lazerle diş beyazlatma veya ışıklı sistemler yardımıyla beyazlatma yapılabilmektedir. Konya’nın Meram ilçesinde bulunan Beyaz Meram Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde beyazlatma işlemi uygulanmaktadır. Beyazlatma sistemleri ev tipi ve ofis tipi olarak iki grupta toplanabilmektedir. Bu sistemler ayrı ayrı kullanılabileceği gibi hastalarımızın istek ve şikayetleri doğrultusunda hem ev tipi hem ofis tipi beyazlatma sistemlerini Konya’da bulunan kliniğimizde uygulayabilmekteyiz. Yapılan çalışmalar canlı dişlerdeki diş beyazlatma işlemlerinin kullanımının etkili, uzun süreli ve güvenli olduğunu yani dişe doğrudan zarar vermediğini göstermektedir.

Ev tipi beyazlatmada diş hekimince belirlenen ölçüde beyazlatma ajanı plak yardımı ile hasta tarafından uygulanabilmektedir. Evde diş beyazlatma işlemi kontrolsüzce yapılmamalıdır. Unutulmamalıdır ki diş beyazlatma işlemleri sadece diş hekimleri kontrolünde olduğu zaman güvenlidir. Ayrıca en etkili diş beyazlatma doktor kontrolünde olandır.

Ofis tipi beyazlatma olarak adlandırılan Beyaz Meram Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde de uyguladığımız beyazlatmada ise ışık kullanarak veya kullanmayarak beyazlatma yapılabilmektedir. Renklenmelerin sebeplerine bağlı olarak tek doz veya birkaç doz şeklinde de uygulama yapılabilmektedir.

Diş taşı temizlik fiyatları ve beyazlatma fiyatları için kliniğimizi arayabilirsiniz. 05442330177

Onur KÜÇÜKKAĞNICI YUKARI
Hemen Ara WhatsApp