Diş Hekimi Konya0 332 320 04 04

İmplant Tedavisinden Kimler Yararlanabilir?

Diş tedavisinde en yüksek başarıya sahip olan implant tedavisinden kimler yararlanabilir? Sorusunu yanıtlamak için, gerekli tetkikler mutlaka yapılmalıdır. Kimler implant yaptırabilir sorularını yöneltenler için şeker hastalığı, kalp rahatsızlığı ve diyalize bağlı olan hastalar dışında risk taşımayan kişilere uygulaması yapılmaktadır. Ancak testler sonrasında bu tür rahatsızlıkları olan hastalar da uygun görüldüğünde tedaviden yararlanabilirler. Tedavinin kolaylıkla uygulanabildiği kişiler ise diş iltihaplanması gibi rahatsızlıkları olmayanlardır.

Kimler implant yaptırabilir sorusunu merak edenler için implant diş yapısında ve insan vücudunda yan etkiye neden olmayan maddelerden yapılmıştır. Tedaviden yararlanmak isteyen hastanın diş ve çene yapısı kontrol edilir. Çene kemiğinin implant vidasının genişlik ve kalınlığını kabul edebilecek yapıya sahip olması gerekir. Sağlık durumu iyi olan tüm diş rahatsızlığı yaşayan hastalar implant tedavisinden yararlanabilir. Kemik erimesinin önüne geçen bir uygulama olması nedeniyle tüm dişlerini kaybetmiş kişiler için önerilen bir uygulamadır. Tek dişini kaybeden hastalar da implant tedavisine başvurabilir. Diş yapısına tam uyum sağlaması, protez taşıyan hastaların çiğneyememe gibi sorunlarının implant tedavisinde yaşanmaması sayesinde uygulamayı tercih edenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Ayrıca implant tedavisi yapılacak hastaların çene gelişimini tamamlamış olması çok önemlidir.

Kadınlar için: en az 18 yaş,
Erkekler için: en az 20 yaş,

Olması başarılı bir operasyon için gereklidir.

implant tedavisi kimler yaptırabilir

Beklenmedik bir diş problemi ile karşılaştığınızda sadece doktorunuzdan sağlıklı bilgi alabilirsiniz. Bu sebeple merak edilen sorularınız için diş hekiminiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Bizimle 0 332 320 04 04 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilir; kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Diğer tedavilerimizi Neler Yapıyorum sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Kimler implant tedavisinden yararlanabilir?

Şeker hastalığı, kalp rahatsızlığı ve diyalize bağlı olan hastalar dışında risk taşımayan kişilere uygulaması yapılmaktadır. Mutlaka muayene ve tetkikler ile karar verilmelidir.

Onur KÜÇÜKKAĞNICI YUKARI
Hemen Ara WhatsApp