Diş Hekimi Konya0 332 320 04 04

Gülüş Tasarımı

Aynaya baktığınızda güzel, hatırlanır bir gülümseme görmek istemez misiniz? Herkesin etrafında güzel gülümsemesiyle hatırladığı biri bulunmaktadır. Bu insanların birçoğunun ortak özelliği yüz şekillerinin, dişlerinin, diş etlerinin bir uyum içinde olmasıdır. Ve bunların yanında altın orana yakın bir orana sahip olmasıdır. Her insan güzel ve sağlıklı gülümseye sahip olmak istemektedir. Bunu elde etmenin yolu gülüş tasarımı olabilmektedir. 

Gülüş tasarımı nedir sorusuna gelecek olursak;

gülümserken veya normal duruşta dişlerimizin, dudaklarımızın veya diş etlerimizin birbirleriyle veya kendi içlerinde düzensiz bir görüntü oluşturduğu hastalarda bu olumsuz durumun giderilmesi işlemidir. Gülüş tasarımı standart olan bir uygulama değildir. Her uygulamada aynı işlemler aynı sırayla uygulanmamaktadır. Hastaların yüz şekli, diş yapısı, diş rengi, ten rengi, göz rengi, yaşı, cinsiyeti, hastanın istekleri göz önüne alınarak kişiselleştirilmiş bir tedavi haline gelmektedir. Ancak gülüş tasarımı işlemine başlanırken tüm tedavi planı baştan belirlenir. Dolayısıyla öncelikle mevcut durum belirlenmelidir. Ardından gerekli planlamalar ve modellemeler yapılır. Son aşama olaraksa tedavi gerçekleştirilir.

Tasarım aşamasına geçmeden önce ağız ve diş sağlığımız sağlıklı bir hale getirilmelidir. Yani gerekli dolgu, çekim, kanal, diş taşı temizliği gibi işlemler yapılmalıdır. Fakat bazı hastaların dişleri sağlıklı olsa bile kendi içlerinde veya dişlerle uyumsuz diş etleri, şeklinde veya formunda bozukluk olan diş etleri gülüş tasarımıyla tedavi ihtiyaçları olabilmektedir. Gülüş tasarımıyla kişinin sağlıklı ve güzel bir gülüşe sahip olması kişiyi hem psikolojik açıdan hem fonksiyonel açıdan mutlu edebilmektedir. Dolayısıyla kişinin karşılaştığı insanlara da bu iyi intiba yansıyacaktır.  

Gülüş tasarımında yapılabilecek işlemler farklılık gösterebilir. Bununla beraber diş eti estetiği olarak da bilinen gingivektomi, botoks, diş beyazlatma işlemleri, implant ve protez gibi tedavi yöntemleriyle eksik dişlerin giderilmesi, zirkonyum kaplamalar, şeffaf plaklar veya tel tedavileriyle diş seviyelerinin ve yerlerinin düzeltilmesi gülüş tasarımıyla ilişkili işlemlerden bazılarıdır.  

Gülüş tasarımı uygulamaları tamamen kişiye özel yapılacağı için sabit ve herkes için geçerli bir tedavi fiyatı bulunmamaktadır.  Dolayısıyla gülüş tasarımının fiyatı da tedavinin sürecinin kendisi gibi kişiye özeldir. 

Beklenmedik bir etki ile karşılaştığınızda sadece doktorunuzdan sağlıklı bilgi alabilirsiniz. Bu sebeple merak edilen sorularınız için diş hekiminiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Bizimle 0 332 320 04 04 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilir; kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Diğer tedavilerimizi Neler Yapıyorum sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

Gülüş tasarımı nedir?

Gülümserken veya normal duruşta dişlerimizin, dudaklarımızın veya diş etlerimizin birbirleriyle veya kendi içlerinde düzensiz bir görüntü oluşturduğu hastalarda bu olumsuz durumun giderilmesi işlemidir.

Gülüş tasarımı nasıl yapılır?

Diş estetiği uygulamaları standart olan bir işlem değildir. Her gülüş tasarımı uygulamasında aynı işlemler aynı sırayla uygulanmamaktadır. Hastaların yüz şekli, diş yapısı, diş rengi, ten rengi, göz rengi, yaşı, cinsiyeti, hastanın istekleri göz önüne alınarak kişiselleştirilmiş bir tedavi haline gelmektedir.

Gülüş tasarımı ne kadar sürer?

Yapılması gereken işlemlere göre süre hastadan hastaya değişkenlik göstermektedir. Ortalama olarak 2 haftada tamamlandığı söylenebilir.

Gülüş tasarımı fiyatı ne kadardır?

Uygulamaları tamamen kişiye özel yapılacağı için sabit ve herkes için geçerli bir tedavi fiyatı bulunmamaktadır. Dolayısıyla gülüş tasarımının fiyatı da tedavinin sürecinin kendisi gibi kişiye özeldir.

Onur KÜÇÜKKAĞNICI YUKARI
Hemen Ara WhatsApp