Genel anestezi ile diş hekimliği nedir?

Genel anestezi ile diş hekimliği nedir? Genel anestezi ile uyutularak implant yapılabilir mi? Genel anestezi ile implant yaptırmanın avantajları nelerdir? Konya’da genel anestezi altında implant yapan diş hekimi var mı?

Diş hekimliğinde en çok uygulanan anestezi biçimi lokal yani bölgesel anestezilerdir. Lokal anestezide sadece hangi dişlere işlem yapılması planlanıyorsa sadece o bölge uyuşturulur. Bu sayede işlem yapılırken ağrı sancı hissedilmez.

Bazı hastalarımız diş tedavisi yaptırmaktan çekiniyor olabilirler. Ya da sistemik rahatsızlıkları nedeniyle implant diş tedavilerini erteliyor olabilirler.

Genel anestezi bilindiği üzere hastanelerde uygulanabilen, Anestezi uzmanı doktorlar tarafından uygulanabilen son derece güvenli ve konforlu bir anestezi yöntemidir. Hasta önce bazı tahliller yaptırır, genel anestezi doktoru tarafından uygunluk incelenir. Belirtilen gün ve saatte hasta hastaneye yatış işlemlerini yaptırır. Bu esnada biz diş hekimleri ameliyat ön hazırlığını gerçekleştiririz. Hastamız ameliyatın gerçekleştirileceği odaya alınır. Hastamız yaklaşık 2-5 dakika içinde tamamen uyutulur. Bundan sonra implant işlemleri başlar. İşlem bittikten sonra hasta uyandırılır ve istırahat edeceği odaya alınır. Ertesi gün hasta taburcu olur ve normal yaşantısına geri dönebilir.

Genel anestezi altında işlem ne kadar sürerse sürsün, işlem ne kadar büyük olursa olsun hasta hiç bir ağrı sancı hissetmez. Hatta işlemin ne kadar sürdüğünü dahi bilmez. Son derece konforlu bir işlem gerçekleştirilmiş olur. Genel anestezi altında yapılan işlemlerden sonra da ağrı sancı şişlik morarma son derece az olmaktadır.

Eğer diş implantı yaptırmaktan korkuyorsanız ve bu sebeple sürekli erteliyorsanız sizin için en uygun yöntem genel anestezi altında tedavi yaptırmak olabilir.

Lütfen detaylı bilgi için Diş Hekimi Onur KÜÇÜKKAĞNICI ile iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir