En Kaliteli Diş İmplantı Hangisidir? Hangi İmplantı Tercih etmeliyim?

En Kaliteli Diş İmplantı Hangisidir? Hangi İmplantı Tercih etmeliyim? Alman implantı mı daha kalitelidir? İsviçre implantları mı daha kalitelidir? Yerli implantlara ne kadar güvenebilirsiniz? En iyi implant hangi implanttır? Hangi implantı tavsiye edersiniz?

Bu sorular ile sürekli karşılaşmaktayım. Meslek hayatım boyunca 10 yılı aşkın süredir implant tedavisi uygulamaktayım. Neredeyse tüm hastalarım hep bu soruları sormaktadırlar.

Şunu belirtmekte fayda olduğunu düşünüyorum;

Bütün Diş Hekimleri en iyi implantı, en kaliteli implantı, en sağlıklı implantı yapmak için gayret göstermektedirler. Türkiye Dental implant tedavilerinin en çok yapıldığı ülkelerden bir tanesidir ve bu sebeple Türk Diş Hekimleri son derece tecrübelidir.

Bir çok ülkede (özellikle Amerika, Almanya, İsviçre, Güney Kore, İtalya ve Türkiye’de) Dental implant üretimi mevcuttur.

Bu implantlardan hangisini tavsiye edersiniz? Diye sorulduğunda ben şu cevabı vermekteyim;

Önemli olan implantı üretim yeri değildir. Önemli olan implantın tasarımı, fiziki makro ve mikro özellikleri, üretim hassasiyeti, standardizasyonu, ara parça abutment, ölçü parçaları gibi yan ürünlerin çeşitliliği, bu çeşitli parçaların birbirleri ile olan uyumu, distribütör firmanın ürün tedarik hızı ve elbette ki fiyatının erişilebilir olmasıdır.

Bunlardan farklı olarak farklı implant tedavileri farklı yapılarda implant gerektirmektedir. Misal daha agresif yapılı implantlar bazı çene kemiklerinde kullanılırken pasif yapılı implantlar farklı çene kemiklerinde daha iyi uyum sağlamaktadırlar. Bazı özel durumlarda short implantlar gerekiyorken başka özellikte implantlar daha farklı implant tedavilerinde daha uyumlu olabilmektedirler. Tissue level implantlar, bone level implantlar, press fit implantlar vb. Bir çok çeşit implant bulunmaktadır. Önemli olan uygun dokuya uygun implantı tercih etmek ve ona göre tedavi planlaması yapmaktadır.

Bu konuda Diş Hekiminiz gereken yönlendirmeyi yapacaktır. Çünkü bizler hastalarımız için en iyi, en uyumlu implantı size en uygun fiyatlar ile uygulamayı hedefliyoruz.

Teşekkürler

Diş Hekimi
Onur KÜÇÜKKAĞNICI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir