Diş beyazlatma (bleaching) işlemi nedir?

Diş beyazlatma (bleaching) işlemi nedir? Diş beyazlatma işlemi nasıl yapılır? Diş beyazlatma işleminin dişlere bir zararı var mıdır? Diş beyazlatma her dişe uygulanabilir mi? Diş beyazlatma dişleri ne kadar beyazlatır?

Her insan bembeyaz ve doğal görünen dişlere kavuşmak ister. Beyaz olan dişlerin daha sağlıklı daha bakımlı ve daha estetik bir görüntüye sahip olduğu düşünülür. Bu sebeple biz diş hekimleri Diş beyazlatma (Dental bleaching ya da diş ağartma) işlemi uygulamaktayız.

Eğer dişleriniz sağlıklı ve estetik form ve şekillere sahip, fakat kemiksi sarı bir görüntüye sahip ise diş beyazlatma uygulanabilir. (Lütfen önce diş hekiminize danışın).

Diş beyazlatma özel ajanlar sayesinde dişlerin sarı renginin uzaklaştırılması ve daha beyaz daha parlak bir görüntü elde edilmesini sağlar. İşlem farklı renk tonunda ki dişler için farklı dozlarda ve farklı sürelerde uygulanmaktadır.

Diş beyazlatma hem diş kliniklerinde hem de evde uygulanabilen bir işlemdir. Bu beyazlatma türlerinin farklı uygulama şekilleri vardır ve farklı sonuçlar ortaya çıkarırlar. Bu konuda detaylı bilgi için lütfen Diş hekiminizle ya da Diş Hekimi Onur KÜÇÜKKAĞNICI ile iletişime geçiniz.

Diş Hekimi
Onur KÜÇÜKKAĞNICI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir